Nazywam się Natalia, mam 16 lat i jestem uczennicą ZST w Bytomiu na kierunku geodezyjnym. Jestem wielką fanką żużla. Interesuję się kinem akcji oraz fotografią. Uwielbiam, słuchać muzyki, podróżować oraz zwiedzać. W wolnym czasie spotykam się ze znajomymi.
Cieszę się, że mogę brać udział w tym projekcie. Dzięki niemu zyskuję nowe doświadczenia i zdobywam nową wiedzę. W trakcie trwania stażu poznałam cudownych i bezinteresownych ludzi. Zwiedziłam również wiele przepięknych i niezwykłych miejsc. Dzięki praktykom sprawdziłam, ile wiedzy zdobytej w szkole umiem wykorzystać w życiu zawodowym. Poprawiam także swoje umiejętności w komunikacji i szybkiego rozwiązywaniu problemów. W pracy, ale także poza nią podszkalam swój język angielski oraz uczę się nowych zwrotów i słów w języku hiszpańskim. W pamięci zostaną mi przed wszystkim te cudowne widoki. Piękne zabytki, zachody oraz wschody słońca czy zjawiskowa architektura. Trzeba po prostu zobaczyć to na własne oczy. Oczywiście musze też wspomnieć o zakwaterowaniu, które było w spokojnej i przytulnej okolicy blisko centrum. Mieszkanie jest duże i każdy znajdzie jakiś kąt dla siebie, choć bardzo często spędzamy czas wspólnie. Uważam ten wyjazd za świetne połączenie nauki z relaksem i odpoczynkiem. Śmiało mogę polecić każdemu, kto lubi nowe doświadczenia oraz chcą spróbować swoich sił w czymś całkowicie dla niego nowym.
Praktyki odbywam z moją koleżanką Martyną w szkole I.S.E Luis Bueno Crespo w Granadzie. Jest ona stosunkowo blisko mojego miejsca zakwaterowania, ponieważ jadę do niej około 15 minut metrem. Staż odbywam od 8.15 do 14.45 z 30 minutową przerwą. Wchodząc do szkoły można poczuć radosną aurę. Pierwszego dnia poznałam Dyrektorkę placówki, która okazała się bardzo radosną i otwartą kobietą. Moją opiekunką praktyk została Rafaela Martín Gracía która jest miła i życzliwą osobą. Na praktykach używam programów takich jak AutoCAD oraz Revit oprogramowania Autodesk. AutoCAD używam do projektowania wnętrz, działek, budynków oraz obiektów architektonicznych. Mam również zajęcia praktyczne na których używam różnych sprzętów geodezyjnych takich jak tachimetr lub pryzmat. Jedna z najbardziej stresujących rzeczy jaka mi się przytrafiła to obsługa tachimetru w języku hiszpańskim, na szczęście dzięki wsparciu i pomocy nauczycielka udało mi się uporać z tym problemem. W ten sposób mogę udoskonalić nie tylko wiedze z dziedziny geodezji, ale również podszkolić swój język angielski oraz hiszpański. Wynikiem mojej pracy jest są przeróżne szkice oraz obliczenia w programach geodezyjnych. W trakcie zajęć dowiaduję się także różnych ciekawostek. Jedną z nich była możliwość sprawdzenia jak wyglądają przyłącza sieci uzbrojenia terenu oraz wentylacja w budynku. Pomimo różnych barier na przykład językowych mogę liczyć na wsparcie klasy, z którą uczęszczamy na lekcję a także na nauczycieli którzy są bardzo wyrozumiali i pomocni. Nie mogłam lepiej trafić.