cropped-erasmus-logo.png

Karol Katryniok

Nazywam się Karol Katryniok, jestem uczniem klasy maturalnej o profilu informatycznym w Zespole Szkół Technicznych w Bytomiu. Interesuję się informatyką, w szczególności cyberbezpieczeństwem oraz grafiką. Praktyka w Grenadzie jest dla mnie świetną okazją do poznania lokalnej kultury, ludzi, jedzenia oraz zdobycia nowych doświadczeń w zawodzie.

01

Co sądzę o projekcie?

Praktyki z programu ERASMUS+ pozwoliły mi na podróż do kraju z ciekawą kulturą i pysznym jedzeniem. Praktyki pokazały mi jak wygląda praca w lokalnym serwisie komputerowym oraz jak wygląda życie w obcym mieście. Przez dwa tygodnie poznałem podstawowe słowa języka hiszpańskiego oraz nawiązałem dużo nowych znajomości. Bardzo podobały mi się praktyki, a zyskane umiejętności wykorzystam w przyszłości. Cieszę się, że zakwalifikowałem się do tego programu.

Zdjęcie WhatsApp 2023-03-27 o 17.46.10
Zdjęcie WhatsApp 2023-03-29 o 17.14.29
02

Czym się zajmowałem?

Pracowałem w firmie o nazwie „Informática Reparnet”. Firma ta zajmuje się serwisem sprzętu komputerowego oraz naprawia sprzęty takie jak np. telewizor, kasy fiskalne, odtwarzacze multimedialne. Firma ta znajduje się stosunkowo blisko apartamentu, w którym tymczasowo mieszkamy. Trasa do firmy zajmuje nam około 30 minut środkami transportu publicznego lub godzinę pieszo w jedną stronę. Serwis prowadzony jest przez człowieka o imieniu Angel, który jest bardzo miłą, pomocną oraz zawsze uśmiechniętą osobą. Angel bardzo nam zaufał, ponieważ widział, że nasza wiedza oraz doświadczenie w zawodzie jest na wysokim poziomie, dlatego powierzał nam zadania od swoich zaufanych klientów. Do zadań powierzonych nam należało m.in. diagnozowanie i konserwacja sprzętu, wymiana części oraz instalacja i obsługa oprogramowania, która odbywała się w języku hiszpańskim. Nasza praca nie była łatwa, ponieważ systemy komputerowe w języku hiszpańskim jest nowym doświadczeniem w naszym życiu. Często korzystaliśmy z tłumacza online, ponieważ język angielski jest tutaj mało powszechny, ale mimo to nie mieliśmy żadnych problemów podczas komunikacji z szefem lub innymi pracownikami serwisu. Podczas praktyk nauczyłem się wielu nowych rzeczy, ale również korzystałem z doświadczenia nabytego w szkole. Praktyki nie były monotonne, ponieważ każdego dnia dostawaliśmy różne zadania. Uważam, że to czego nauczyłem się podczas wyjazdu do Grenady, przyda mi się w życiu oraz dalszej karierze zawodowej.

Dołącz do naszych social mediów!

Scroll to Top